9 : Handsome Jack

ز بین تمام باس های معرفی شده در این لیست، هندسام جک احتمالا کمتر شناخته شده ترین آن ها باشد. کاراکتری جذاب با دیالوگ هایی عمیق و شخصیت پردازی منحصر به فرد که بی شک لایق توجه بیشتری از طرف مخاطبین است.


جدال با او در پایان بازی Borderlands 2 هم یکی از مهیج ترین مبارزات سبک اول شخص است. جنگ کلامی او با کاراکتر شما تا آخرین لحظه، رویارویی هم زمان با ربات ها و مقابله با حملات پی در پی او همگی از نکات جذاب این مبارزه هستند.


سورپرایز دیگر بازی این است که پس از شکست دادن این باس، به عنوان پاداش می توانید صورت او را بپوشید! اگر تا به حال این بازی را تجربه نکردید و یا با این کاراکتر غریبه هستید، تجربه نسخه دوم این سری به شما پیشنهاد می شود.


8 : Big Daddyبیگ ددی ها در اصل غول آخر تلقی نمی شوند؛ این به انتخاب شما برمی گردد که در کجا با آن ها رو در رو شوید. آن ها با لباس های قواصی منحصر به فردشان، مشت های گره کرده، دریل دستی و تفنگ های بزرگشان در تمام طول Rapture قدم می زنند و از Little Sister ها محافظت می کنند.


طراحی شخصیت آن ها کاملا با فضای بازی همخوانی دارد. این که زمان مبارزه را شما تعیین می کنید، چیزی از نفس گیر بودن و دشواری مبارزه با آن ها کم نمی کند. ولی بهتر است در فضایی باز، تله چینی شده و با سلاح های قوی و پر از مهمات به استقبال این موجودات ترسناک بروید.


7 : The Archdemonبرای بازی ای که اسمش عصر اژدهایان است، عجیب است که در آن شما تنها با یکی از این موجودات هولناک رو به رو می شوید. اما این مبارزه آن قدر گسترده و خوب طراحی شده است که ارزش صبر کردن تا انتهای بازی را داشته باشد.


این جنگ عظیم و طولانی بین شما و اژدها، نیازمند برنامه ریزی و انتخاب درست همراهان شما است. حتی میزان صمیمیت شما با یارانتان در سرنوشت این مبارزه تاثیر گذار است.


بر اساس همین انتخاب ها و بسته به استراتژی شما پایان بازی به شکل های متفاوتی رقم می خورد که باعث می شود چندین بار به مقابله با این موجود عظیم الجثه، بی رحم و صد البته به یاد ماندنی بروید.


6 : The Final Colussus


Shadow of Colussus عنوانی است که بر اساس باس فایت های متعدد پایه گذاری شده است؛ اما در میان همه این غول ها، آخرین مبارزه خاطره انگیز تر است. آخرین Colussus از بقیه آن ها بسیار بزرگتر است؛ اما چیزی که این مبارزه را متمایز کرده، اتمسفر بازی در هنگام جنگیدن و بالا رفتن از این غول است.


طوفان و باران سیل آسا کاملا شما را در برابر او بی دفاع و صعود از این حجم عظیم سنگی را غیر ممکن جلوه می دهد. اما بازی پاداش بزرگ را بعد از شکست دادن این باس به ما می دهد؛ یکی از بهترین صحنه های پایانی تاریخ بازی های ویدیویی و البته یکی از تلخ ترین آن ها.


پایان بخش دوم